Chaty a chalupy k pronajmutí – často kladené otázky při rezervacích

Časté a opakované dotazy našich klientů nás vedly k vytvoření této sekce. Věříme, že i Vy zde najdete odpovědi na svoje otázky a že Vám tak ušetříme čas a ulehčíme Vaše rozhodování.

 

Odpovědi na nejčastější dotazy našich klientů:

 

Jak mám postupovat, pokud si chci rezervovat chatu či chalupu k pronajmutí?

Podrobný postup rezervace je popsán zde.

 

Odpovídá obsazenost chat a chalup na vašich stránkách skutečnosti?

Ano. Volné a obsazené termíny, tak jak jsou uvedeny na našich stránkách, odpovídají aktuální skutečnosti a lze se na ně spolehnout. Pokud si chatu či chalupu rezervujete, je pro vás držena po dobu tří dnů, během nichž je třeba uhradit zálohu. Pokud zálohu v tomto termínu nezaplatíte, vaše rezervace propadá.

 

U některých chat a chalup nejsou vyznačeny volné termíny. Jak mám chatu či chalupu v takovém případě rezervovat na konkrétní termín?

Tyto chaty a chalupy jsou k dispozici tzv. na dotaz. Pošlete nám poptávku pobytu a pokud je to možné, uveďte více termínů, o které byste měli zájem. My u pronajímatele ověříme obsazenost chaty či chalupy v těchto termínech a sdělíme vám, které termíny jsou volné pro rezervaci.

 

Dokdy se musí za pronajmutí chaty či chalupy zaplatit?

Do tří pracovních dnů po provedení rezervace musíte uhradit zálohu ve výši 40 %. Pokud však do začátku pobytu zbývá méně než 35 dnů, neplatí se záloha, ale musí být do tří pracovních dnů uhrazena celá částka za pobyt. V případě, že v tomto termínu nebude úhrada provedena, rezervace propadá bez jakýchkoli závazků pro obě strany.

 

Je uvedená cena za pronájem chaty či chalupy konečná, nebo budeme platit ještě poplatek za zprostředkování?

Poplatek za zprostředkování hradit nebudete. Uvedené ceny jsou konečné, včetně DPH.

 

Je spotřeba energie a otopu zahrnuta v ceně, nebo se platí zvlášť?

Záleží na konkrétním případu. Pokud spotřeba energií a otopu není zahrnuta v ceně za pronájem chaty či chalupy, je tato skutečnost uvedena v detailu objektu. V těchto případech budete za spotřebu energií a otopu platit přímo v místě pobytu formou zálohy, která vám pak bude na konci pobytu majitelem či správcem objektu vyúčtována.

 

Máme rezervovánu chatu či chalupu k pronajmutí a už jsme zaplatili rezervační poplatek (zálohu). Rezervaci však potřebujeme zrušit. Bude nám záloha, případně její část vrácena?

Tuto situaci ošetřují všeobecné obchodní podmínky. Záloha je vratná, ovšem s tím, že z ní bude uhrazen stornovací poplatek. Výše stornovacího poplatku se odvíjí od toho, kolik dní zbývá do nástupu k pobytu na chatě či chalupě. Pro zjištění výše stornovacího poplatku v konkrétním případě tedy odkazujeme na všeobecné obchodní podmínky.

 

Je možné rezervovat pobyt v jiném termínu než sobota – sobota?

Krátkodobé pobyty či pobyty v jiném termínu než sobota – sobota jsou většinou na dotaz s tím, že minimální délka pobytu musí být 2 noci. Mimo hlavní sezónu jsou takové pobyty zpravidla možné, během hlavní sezóny jiné pobyty než sobota - sobota zpravidla možné nejsou. Vždy záleží na rozhodnutí pronajímatele, tedy vlastníka objektu.

 

Je možné pronajmout si na Silvestra chatu či chalupu pouze na 3 dny – od 30.12 do 1.1.?

Není. Pro silvestrovské pobyty je nutno rezervovat nejméně 7 nocí.

 

Je možný na chatě či chalupě pobyt se psem nebo kočkou?

Záleží na konkrétním objektu. Možnost pobytu s domácími mazlíčky je specifikována u každé chaty a chalupy zvlášť. Pokud je v popisu uvedeno, že pobyt se zvířaty není povolen, pak to znamená, že vlastník chaty či chalupy pobyt se zvířaty neakceptuje v žádném případě, byť by se jednalo o zvíře malé, tiché, čistotné atd.

 

Je možné ubytovat na chatě či chalupě více osob, než je uvedeno v popisu detailu? Nepotřebujeme postel, přivezli bychom si matraci.

Automaticky to možné není, maximální počet uvedený v popisu objektu musí být dodržen. Můžeme však případnou možnost osoby navíc ověřit u vlastníka chaty či chalupy.

 

Jsme 3 maminky s malými dětmi a chceme strávit dovolenou společně na jedné chalupě. Obáváme se však, že by to majitelům chalupy mohlo vadit.

Vlastníci většiny chat a chalup jsou na pobyty s vícero malými dětmi připraveni, jsou na takové skupiny zvyklí  a není v tom žádný problém. Upozorňujeme jen na otázku ceny za pobyt dětí. Pobyt zdarma mají maximálně 2 děti mladší dvou let. Možnost bezplatného pobytu ostatních dětí této věkové kategorie bychom museli ověřit u vlastníka chaty či chalupy.

 

Je nám mezi 15 a 17 lety a chceme si rezervovat chatu či chalupu. Je to možné?

Osoby mladší 18 let mohou chatu či chalupu rezervovat jen se souhlasem zákonného zástupce. Ten musí podepsat smlouvu o pobytu a musí v ní být uveden jako objednatel.

 

Můžeme za pobyt na chatě či chalupě zaplatit poukázkami Sodexo Pass?

Bohužel ne. Za rezervaci chaty či chalupy a za pobyt nelze platit žádnými poukázkami, za pronájem se platí výhradně penězi.

 

Jste pojištěni proti úpadku?

Pojištění proti úpadku je ze zákona povinné pro cestovní kanceláře. My jsme cestovní agentura a tato povinnost se tudíž na nás nevztahuje. Pojištění proti úpadku sjednáno nemáme. Pronájmy jednotlivých chat a chalup však zprostředkováváme přes cestovní kanceláře a všechny cestovní kanceláře, se kterými spolupracujeme, pojištěny proti úpadku jsou. Tyto cestovní kanceláře jsou také garantem realizace vámi objednaných služeb (pronájmu chaty či chalupy).

 

Máte k dispozici katalog chat a chalup v tištěné podobě?

Z důvodu velkého rozsahu naší nabídky katalogy v tištěné podobě nevydáváme. Díky úsporám, kterých tím dosáhneme, můžeme pronájmy chat a chalup nabízet za cenově výhodných podmínek. Naše kompletní nabídka je na internetu a zde také naleznete veškeré informace. Jednotlivé stránky z internetového katalogu, které vás zajímají, si samozřejmě můžete vytisknout.

 

Jak jsou definovány jednotlivé objekty v naší nabídce

 

Chata

Jde o rekreační objekt, který byl pro tyto účely vybudován v dovolenkové lokalitě. V drtivé většině se jedná o chaty mladší 40 let a jsou z historických faktorů často technicky i z hlediska místostní nesourodě a netradičně stavěné. Vybavená bývá většinou starším, nesourodým nábytkem, jednoduše zařízený s malou kuchyní a jednoduché sociální zařízení. V objektu může a nemusí být el. energie nebo pitná voda. Prostudujte si popis a ostatní informace u detailu chaty

 

Chalupa

Jde o starší až historické venkovské stavení (často rekonstruované) buď na vesnici, malé osadě, na samotě, kde jsou další podobná stavení. Mají většinou sedlovou střechu a mají třeba i tradiční nábytek. Někdy jde i o vícepodlažní stavení s podkrovím a terasou.

 

Zahradní domek

Jde o malý domek, který je umístěn z zahrádkářské kolonii nebo např. sadu, nebo za rodinným domem vlastníka. Vybavení odpovídá standardu a pozemek vlastník může využívat

 

Chatka

Je menší než chata. Často jde o objekt typu chatky v kempu nebo osadě, tak jak je známe z pionýrských či skautských táborů. Téměř žádné vybavení. Kuchyň či sociálky jsou společné pro celou osadu či kemp. Takře je zde často méně soukromí a více hluku.

 

Bungalov

Jde o samostatnou ubytovací jednotku, často v rámci rekreačního a ubytovacího areálu. Většinou jde o typ ubytování do 15 osob a pokoje jsou kompletně vybaveny (pokoje, společenská místnost, kuchyň atd)

 

Rekreační dům, vila

Jde o většinou běžný rodinný dům, vilu, které jsou určené výhradě k rekreaci. Vybavení je často nadstandartní.

 

Chalupa (vinný sklep)

Jde o nástavbu nad vinným sklípkem a je zařízená standartním způsobem. Jde většinou o objekty umístěné mezi dalšími vinnými sklepy a jde ve většině případů o Jižní moravu. Častokrát je pobyt spojen s degustováním vína s vlastníkem – vinařem v jedné osobě.

 

Horská chata

Je to dům s více bytovými, pokojovými jednotkami, který se nachází v horských oblastech. K dispozici bývá jídelna, kde je možné se stravovat. Vlastní kuchyň nebývá k dispozici.

 

Statek

Jde o ubytování ve stylu zemědělské stavby, přestavěný na ubytovací zařízení. Pobyt je různého stupně kvality, věnujte pozornost jednotlivým popisům. Bývají i případy funkčního zemědělského statku, napč. s chovem koní.

 

Privát

Bytová jednotka např. v rodinném domě, která má vlastní vchod a kde bydlí rovněž vlastník. Kuchyň může být a nemusí být k dispozici.

 

Apartmán

Jde o jednotku s jedním či dvěma pokoji (může být i více), která má chodbu a sociální zařízení ev. i kuchyňský kout. Apartmán bývá často součástí větší vily, horské chaty apodobně.

 

Byt

Jde o běžnou bytovou jednotku v bytovém domě, který vlastník pronajímá k rekreačním účelům. Jde samozřejmě o turistickou oblast.

 

Apartmánový dům

V apartmánovém domě jsou apartmány a studia, které se jednotlivě pronajímají. Kuchyňka bývá společná pro několik jednotek. Takový dům je obvyklý v Chorvatsku.

 

Penzion

Rodinné ubytovací zařízení s několika pokoji, studii, apartmány. Většinou je možnost stravování v k tomu určené místnosti.

 

Hotel

Zařázení sloužící k ubytování s většinou více než 35 lůžky. Hotely jsou různých kategorií.

 

Rekreační středisko

Ubytovací, turistický komplex, kde je hlavní budova sloužící k pobytu a stravování plus další jiné ubytovací možnosti – chatky, bungalovy apod. Bývá v přírodě s mnoha možnostmi sportovního vyžití.

 

Chatová osada

Jak již název napovídá jde o shluk více chatek či chat sloužících k rekreaci. Sociální zařízení býva společné a ostatní příslušenství vč. např. kuchyně bývá limitované a velmi jednoduché.

 

ATC

Jde v podstatě o kemp či turistický komplex kde bývá hlavní budova s recepcí a další plochy pro stany, chatky, bungalovy, obytné vozy.

 

Lázeňský objekt

Jde o jednotky různých kategorií, kde jsou poskytované služby v oblasti lázeňství pod dohledem rehabilitačního a medicínského personálu.

 

Turist

Jde o objekt, který je umístěn v ubytovacím komplexu typu kemp nebo osada. Jde o jednoduše vybavenou chatku apodobně. Mnohokrát je k dispozici pouze lůžko v palandovém stylu, jednoduchý stolek a malá židle Police či jednoduchá skříň na oděvy. Sociální zařízení společné. Nedostatky se vyskytují a odpovídají nízkému standardu.

 

Vysvětlivky k ikonkám.

U objektů mohou být znázorněny ikonky pro 4 oblasti hodnocení a které znázorňují atraktivitu objektu z několika různých hledisek. Dohromady je k dispozici 20 různých ikonek. Ikonky jsou platné v době náboru objektu do nabídky. V době dovolené zákazníka již nemusí zcela platit. Jde pouze o pomůcku, vodítko pro vás a nemusíte se jimi řídit při výběru. Mějte na paměti, že chaty a chalupy jsou specifickým ubytovacím zařízením a my za tyto informace nemůžeme nést žádnou odpovědnost. Děkujeme za pochopení.

 

* Penziony, hotely – prosté vybavení pokojů, často bývají bez sociálního zařízení, vybavení zařízení mizivá (tzn. bez možností vykonávat doplňkové aktivity), pokud patříte mezi nenáročné klienty

 

** Neokázale vybavený objekt, který uspokojí potřeby příjemné rekreace za příznivou cenu.

Chata: nábytek k dispozici v dostatečné míře, kuchyň k dispozici pro spokojenou přípravu jídel, jednodušší sociální zařízení. V těchto objektech je často BTV, posezení venku, ohniště, atd., vždy elektřina.

Penziony, hotely: pokoje pohodlně vybavené, nemusí však mít vlastní sociální zařízení a např. na pokoji pouze umývadlo, mohou to být rovněž buňky (2 pokoje danné dohromady). K dispozici většinou doplňkové vybavení (sportoviště, bar apod.) Vhodné pro klienty s nižšími nároky.

 

*** Ubytování na běžné úrovni, zařízené se stylem a moderně vybavený.

Chata: ubytování je pohodlné pro všechny hosty, většinou jsou k dispozici o doplňkové vybavení (sportobní náčiní, atd). Ve vybavení vždy elektřina, BTV, vybavená kuchyňka, běžné sociální zařízení. Většinou je k objektu pozemek s posezením, vhodný pro další činnosti a příjemný pobyt.

Penziony, hotely: v pokjích je vždy vlastní sociální zařízení a většinou rovněž BTV a rovněž rozšířené zařízení objektu jako bazén, bar, restaurace, venkovní sportovní a jiné aktivity, internet a další program.

 

*** Lux Luxusní: nadstandartní až luxusní možnosti s vyšším hodnocením než  ***

Chata: k objektu jsou další doplňkové činnosti a vybavení: krb, dvd, satelit, bazén, sauna, půjčovna kol. Takovéto ubytování uspokojí i nejnáročnější klienty v odpovídající cenové relaci.

Penziony, hotely: zařízení rozšířené  často o satelitní TV, saunu, minibar, kurty, garáže. Tyto ubytovací zařízení mají služby na kvalitní úrovni, často je ve vybavennosti rovněž např. restaurace, bazén, konferenční místnosti, a vybavení pro různé sportovní aktivity či prostory.

 

 

Posouzení kvality krajiny a okolí. Toto hodnocení hodnotí atraktivitu prostředí ve kterém se objekt nachází. Jedná se o posouzení subjektivní zaměstnanců cestovní kanceláře a tudíž se může lišit od vašich dojmů ačkoli bylo děláno se snahou o maximální objektivitu.

 

* Zařízení se nachází v méně atraktivním prostředí. Region není tak přitažlivý a zajímavá a turistická místa jsou v delší vzdálenosti od objektu. V okolí objektu mohou být ručivé prvky a nemusí být zcela upravené.

 

** Ubytování je obvykle v interesantním prostředí, v okolí jsou dostupné volnočasové aktivity, které umožňují příjemné trávení dovolené, sportování, exkurze apod. Okolí bývá upravené, mohou zde být však určité mírné rušivé prvky.

 

*** Ubytování je umístěno v atraktivním prostředí, s možnostmi zimní, letní či celoroční dovolené, s bohatým vějířem volnočasových aktivit. Prostředí v sousedství objektu je upravené a pohodlné k posezení venku či odpočinku. Většinou je zde pěkný výhled, nebo je blízko lesa a jiném zajímavém místě, případně je objekt na samotě.

 

*** Plus  Ubytování je v centru nezvykle zajímavé lokality, s atraktivním okolím, čistým vzduchem a klidným prostředím. Ubytování je možno rovněž umístěno blízko lyžařského svahu, u lesa, či u vody. Hotely mohou být dějinném centru, nebo významných dobových atrakcí. Tomu odpovídá i cena za ubytování.

 


.. ubytování je blízko lyžařského areálu (do 20 km) nebo v jeho centru. V sousedství zařízení je většinou k dispozici další kapacita sjezdového lyžování (jednotlivé vleky)

 


..u objektu nebo nedaleko jsou k dispozici zančené a projeté běžecké trasy nebo speciálně upravované trasy

 

..v objektu (vlastní bazén) nebo v sousedství se nabízí možnost kvalitního koupání (rybníky, přírodní nádrž, letní koupaliště s plážemi a zázemím pro hosty)

 


..blízko ubytování (do 30 km) se nachází dobrý krytý bazén nebo akvapark

 


..v okolí objektu jsou značené cyklostezky

 


..v okolí vedou značené turistické cesty

 


..na ubytování nebo nedaleko něj je k dispozici chov koní s možností vyjížděk (za poplatek)

 


..nedaleko ubytování jsou dobré podmínky pro houbaře a houbaření

 


..v blízkém sousedství ubytování je vodní plocha, kde lze po zakoupení povolenky, dohodě s vlastníkem rybařit nebo je nedaleko rybářský revír (15 km)

 


..ubytování je v kraji s nadměrným výskytem přírodních atrakcí, a děl přírody (skalní útvary, propasti, jeskyně, skály)

 


..ubytování je v kraji s nadměrným výskytem dějinných a jiných památek


..v sousedství ubytování, nebo jeho součásti jsou za většinou za poplatek k dispozici tenisové kurty, squash, golf, apod

 


..ubytování je v sousedství řeky, kde se lze věnovat vodáctvé, většinou je zde i půjčovna lodí a výstroje pro vodáky

 


..ubytování je v oblasti kde jsou s pravidelností pořádány lidové akce, kulturní či zábavní. Tato ikonka označuje i ubytování v blízkosti velkých městských center jako např. Praha, Brno, Plzeň s bohatými společenskými možnostmi

 


..ubytování je ve vinařské oblasti, často je možnost po dohodě s vlastníkem navštívit vinařský sklípek spolu s degustací, návštěvy vinných sklepů, značené trasy vedoucí vinařským krajem ať už cyklostezky nebo pro pěší.

 


..ubytování je přímo v lázních nebo v těsném sousedství s možností zajištění lázeňských procedur


..v těsném sousedství objektu se nachází zajímavé a oceňované stavby s jedinečnou lidovou architekturou (skanzeny, památkové rezervace, apod)


..ubytování je na samotě event. polosamotě, v klidném sousedství apod, zde však informace není garantována, neboť mohou nastat změny, které mohou narušit klid a ticho ubytování!

 


..v těsné blízkosti, která souvisí s ubytováním je dětské hřiště, velmi kvalitně udržované a vybavené, nebo je od ubytování vzáleno kousek (jednoduše s automobilem), nebo je blízko zabavního dětského centra.

 

..ubytování, kde je možné pořádat konference a semináře

 

..toto ubytování je uzpůsobené pro potřeby zdravotně postižených návštěvníků (vozíčkáři)

Další zajímavosti a články

 • Pojištění chaty a chalupy a dalších objektů sloužících k individuální rekreaci - Pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti lze sjednat i pro rekreační objekty, tedy chaty, chalupy, rekreační domky, včetně stavebních součástí.   V rámci pojištění chaty a chalupy a jiné rekreační nemovitosti je možné pojistit také vedlejší stavby na stejném...
 • Přenosná topidla - Přenosná topidla   Žádná celoročně navštěvovaná chalupa či chata se neobejde bez takových kamen, která dokáží interiér pořádně vytopit. Praktické je ale mít na chalupě či chatě také některé z přenosných topidel, abychom si mohli rychle zavlažit vzduch, než se...
 • Rozsudek: pokud vlastníte chatu či chalupu, pak to není důvod k výpovědi z pronájmu bytu - Říjen 2011. Pok si pořídíte nebo vlastníte chatu či chalupu k rekreačním účelům, pak to nově podle rozsudku Nejvyššího soudu (NS) není důvodem pro výpověď z (pronájmu) nájmu bytu. V poslední době se totiž (podle Sdružení nájemníků ČR) začaly množit případy, kdy...
 • První návštěva chaty či chalupy po zimě. - První víkendy strávené na chatě či chalupě po skončení zimy jsou především ve znamení práce. Počítat s tím, že si během prvních jarních pobytů na chatě nebo chalupě hlavně odpočinete by bylo bláhové. Zima se vždy, zvláště na nepoužívaném objektu, nějak...
 • Koupi chaty a chalupy lze financovat hypotékou. - Jak na koupi chaty a chalupy pomocí hypotéky   Pokud si chcete pořídit chatu či chalupu, ale nemáte v hotovosti dostatek finančních prostředků, můžete si požádat o hypotéku. Hypotéky na rekreační objekty poskytují všechny významné banky. Získat ji však můžete pouze na...
 • O původu slova „chalupa“ - O původu slova „chalupa“   Pokud chceme pátrat po původu výrazu „chalupa“, nepůjde to bez toho, aniž bychom se podívaly na závěry etymologů. Etymologie je lingvistický obor, který zkoumá původ a vývoj slov. K získání informací o tom, kdy se které slovo v jazyce...
 • Jednoduchý přístup k prodeji chaty a chalupy II. - Tímto článkem volně navazujeme na článek Jak postupovat při nákupu či prodeji chaty a chalupy Obvykle jednoduchým způsobem prodeje je prodej nemovitosti přes realitní kancelář. Pokud dobře zvolíte, nemusíte se již o nic starat a pouze děláte rozhodnutí a podepisujete. Je...
 • Chaty a chalupy jsou mezi Čechy stále v kurzu. - S příchodem jara začíná v Čechách chatařská sezóna, která trvá až do podzimu. Také Velikonoce jsou u nás spíše zahájením chatařské sezóny, nežli křesťanskými svátky. Podle pátečních kolon na výpadovkách velkých měst a prázdných parkovišť na sídlištích by...
 • Pronájem chaty či chalupy – levná varianta pro vaši dovolenou. - Pokud nechcete za dovolenou utratit zbytečně moc peněz, pouvažujte o pronájmu chaty a chalupy v tuzemsku i v zahraničí. Za týdenní pronájem chaty či chalupy vydá čtyřčlenná rodina dohromady tolik, kolik zaplatí za levný týdenní pobyt u moře jediná osoba.   Menší komfort...
 • Čechy láká dovolená v tuzemsku na chatách a chalupách - Zájem Čechů strávit  svoji dovolenou v tuzemsku na chatě a nebo chalupě je patrný i v letošním roce 2011. Pokles zájmu o zahraniční výjezdy je ovlivněn především narůstajícími obavami ze snižování disponibilních příjmů rodiny při současném růstu životních...
 • Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání II. - Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání II.   Zhruba v polovině případů vloupání do domů a chalup evidovaných policií dochází ke vniknutí cizích osob do objektu dveřmi. Chcete-li eliminovat riziko vloupání do domu, pak je třeba v první řadě zajistit vstupní...
 • Češi šetří, chaty a chalupy k pronajmutí lákají. Nejvíc Šumava a Český ráj. - Čím dál větší počet Čechů se rozhoduje strávit dovolenou v tuzemsku. Největší zájem je přitom o chaty a chalupy k pronajmutí či jiné formy ubytování v jižních Čechách a na Šumavě, následuje Český ráj, Jizerské hory a Krkonoše. Vyplývá to ze statistik rezervačního...
 • Pronájem chaty a nebo chalupy na týden, pořídí rodina i za 3 tisíce korun - Na chatu a nebo chalupu v Čechách za tři tisíce? Žádný problém! Dovolená na pronajaté chatě nebo chalupě je dobrým kompromisem mezi stanováním v kempu a pobytem v hotelu či penzionu. Týká se to jak ceny, tak komfortu. Zcela obvyklá cena, kterou za pronájem zaplatíte, pokud...
 • Je nyní vhodná doba ke koupi chalupy na investici? - Je nyní vhodná doba ke koupi chalupy na investici? S jarem začíná rovněž sezóna chatařů a chalupářů a rovněž zájemců o pořízení tohoto typu nemovitosti. Pro její koupi existuje mnoho důvodů. My se na to nyní podíváme z ekonomického hlediska. Vyplatí se v současné...
 • V počtu rekreačních objektů na obyvatele nás předčí Skandinávci. Zařiďte si dovolenou na chalupě tam. - Chataření či chalupaření považují Češi za ryze český fenomén. Co do vztahu Čechů ke svým druhým domovům, jak jsou chaty a chalupy nazývány, a činnostem s chatařením spojeným tomu tak skutečně je.   Co do počtu rekreačních objektů na obyvatele však nejsme první....
 • Jak se bránit zlodějům - Jak se bránit zlodějům Podle policejních statistik představují vloupání do rekreačních objektů asi 4 % z celkové kriminality v České republice. To je asi o 0,5 % více, než v případě trvale obývaných objektů. Když vezmeme v úvahu, že v tomto podílu je zohledněna...
 • Týdenní pronájem chaty, chalupy, domku v cizině lze pořídit za 10 tisíc korun - I v cizině může být pronájem chaty a nebo chalupy levný.. Ne každý chce svoji dovolenou trávit v hotelu nebo v kempu. Lidé stále více vyhledávají i o svých zahraničních dovolených skutečné soukromí, které jim může poskytnout pronajatý domek či vila u moře, chata,...
 • Pult centralizované ochrany zajistí dohled nad vaším domem. - Pult centralizované ochrany zajistí dohled nad vaším domem. Po dobu vaší nepřítomnosti hrozí vašemu domu, firmě, chalupě či chatě mnoho nebezpečí. Zvláště v případě sporadicky obývaných nemovitostí to může být skutečně problém. Během vaší nepřítomnosti se do...
 • Krimi zprávy: s jarem přicházejí také zloději - Krimi zprávy: s jarem přicházejí také zloději Tak jako každý rok s jarem se do chat a chalup také navracejí zloději. I policie monitoruje chatařské, chalupářské a zahrádkářské osady a kolonie neboť lupiči začínají mít žně. A nekrade se jen "železný šrot", který je...
 • Chaty a chalupy ve Skandinávii lákají stále více Čechů - Jak je to s chatařením a chalupařením na severu Evropy? V posledních letech přibývá Čechů, kteří chtějí svoji dovolenou prožít „trochu jinak“ a vydávají se proto okusit jedinečnou atmosféru Skandinávie a jejích chat a chalup v místním stylu. Norsko, Švédsko, Dánsko...
 • Zimní dovolená, Silvestr na pronajaté chatě či chalupě je cenově dostupná téměř každému - Pronájem chaty a chalupy na Silvestra a v jiném období Pronájem chaty či chalupy v lokalitách, kde jsou dobré podmínky pro lyžování, je v zimě dražší než v letních měsících.   Například pronájem nové poloroubené luxusně zařízené chalupy v Krkonoších v...
 • Vývoj v prodejích chat a chalup v první polovině roku 2011 - Po prudkém propadu v zájmu o chaty a chalupy v posledních krizových letech se dá říci, že se v letošním prvním pololetí zájem stabilizoval. Nicméně ceny chat a chalup, klesaly o něco více než jiných typů nemovitostí, jako např. bytů a klesly v některých lokalitách i o...
 • Ježdění na chalupy, apartmány a další rekreační nemovitosti se opět trochu prodraží - Ježdění na chalupy, apartmány a další rekreační nemovitosti se opět trochu prodraží. S novelou zákona o odpadech, kterou nyní podepsal prezident Klaus se chatařům a chalupářům opět nepatrně prodraží jejich chata, apartmán a nebo chalupa. Po nedávném zvýšení daně z...
 • Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání III. - Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání III.  Nejlepší ochranou chalupy před vniknutím cizích osob je instalovat kromě bezpečnostních prvků znesnadňujících násilné proniknutí dovnitř chalupy také vhodný elektronický bezpečnostní systém. Takový systém může...
 • Nejčastější problémy, které je potřeba po zimě na chatě či chalupě vyřešit. - Zima vždy napáchá na rekreačním objektu ať už chatě nebo chalupě nějaké škody, které je potřeba odstranit. Otázkou pak je, zda si s problémem poradíte sami, nebo zda bude lepší obrátit se na odborníka. Kutilství k chalupaření či chataření bezesporu patří, ale vždy...
 • Chataření a chalupaření v Česku zůstává v rostoucí oblibě - Pro téměř čtyřicet procent ekonomicky aktivních Čechů je chata či chalupa synonymem pro volný víkend či dovolenou. Hned po Švédech jsou Češi druhým národem na světě v počtu chat na obyvatele. Každý pátý obytný dům slouží pro rekreační účely. A jak se zdá, navzdory...
 • Jaká kamna na chalupu? - Kamna kachlová vs. krbová   Rozhodnout se mezi pořízením kachlových kamen, krbu nebo krbových kamen není zdaleka jen otázkou vkusu a estetického hlediska. Důležité aspekty, které je třeba vzít při volbě lokálního topidla v úvahu jsou specifika stavení, jako např....
 • Nevyužitá chata či chalupa na sebe může vydělat pronájmem. - Trávení volného času na chatě či chalupě je stále v kurzu.   Češi jsou národem chatařů a chalupářů, to je všeobecně známo. Češi jsou dokonce druzí na světě v počtu chat na obyvatele, hned po Švédech. Chataření a chalupaření, jak se zdá, v Česku...
 • Kdo dnes kupuje chaty a chalupy? - Zajímavý průzkum provedla Hypoteční banka. Z jí poskytnutých hypoték si udělala analýzu a identifikovala skupiny, které si dnes kupují rekreační nemovitosti. A zjistilazajímavá fakta. Totiž, že chaty a chalupy nejsou jen doménů důchodců. Dnešní kupující chat a chalup...
 • Krimi zprávy: zlodějské statistiky - Krimi zprávy: zlodějské statistiky Protože chaty a chalupu jsou často na nějakou dobu opuštěné svými vlastníky, kteří trvale žijí a bydlí v jiném místě, lákají tyto objekty lapky a jiné živly, kteří se rádi přižuvují na dobrém bydle někoho jiného. Účelem článku...
 • S příchodem jara začíná důkladná údržba chaty a chalupy. - Každý chatař či chalupář může potvrdit, že víkendy strávené na chatě či chalupě nejsou jen ve znamení odpočinku, ale také práce. Dvojnásob to platí zvláště s příchodem jara. Chatu či chalupu je potřeba připravit na další sezónu, ale hlavě uvést do pořádku po...
 • Revize komínů si musí nechat dělat i chataři a chalupáři. - Revize komínů si musí nechat dělat i chataři a chalupáři.   Vyhláška č. 91/2010 Sb. určuje pro majitele chat a chalup povinnosti ohledně revizí a čištění komínů, a to následovně.   Při uvedení nového komínu do provozu a při rekonstrukci či opravě komína musí...
 • Jak postupovat při nákupu či prodeji chaty nebo chalupy. - Jak postupovat při nákupu či prodeji chaty nebo chalupy I. Zde popíšeme jak postupovat při nákupu či prodeji chaty a chalupy přes realitní kancelář. Pokud chcete bezrealitky pak doporučujeme server www.vlastnici.cz. Těmito úskalími, která každý nákup nebo prodej chaty či...
 • Jak si správně a jednoduše vyčistit komín svépomocí? - Jak si správně a jednoduše vyčistit komín svépomocí?   Nářadí, které budete potřebovat k vyčištění komína, prodávají v železářstvích či hobby-marketech, samozřejmě u specializovaných firem a sehnat ho můžete i přes internet. Tisícikoruna by vám měla...
 • Kolik lze vydělat pronájmem chaty či chalupy? - Částka, kterou pronájmem chaty a chalupy můžete vydělat, záleží na mnoha aspektech. Ale pro příklad, čtyřlůžkovou chatu ve standardu v Podkrkonoší je možné pronajmout za 800 až 900 korun na noc. Stejně velký objekt vybavený barevnou televizí, bazénem a garáží pro hosty...
 • S jarem 2013 přišly nižší ceny žádané při prodeji a hned poptávka vzrostla - S nižšími cenami chat a chalup, které i proti loňsku dále přes zimu klesly až o 10% se zvedla vlna zájmu o ně a prodeje jsou vyšší o 10-20% oproti minulému jaru. Poptávka se koncentruje do obvyklých rekreačních lokalit, ať už jde o střední a jižní Čechy, jižní Moravu,...
 • Interiér v „chalupářském či chatařském“ stylu - Slovo cottage jak se tomuto slovu říká světově, je anglického původu a v překladu znamená chata nebo chalupa. Ve spojení s interiérem tedy znamená chalupářský, venkovský. Interiér ve stylu chalupářském - cottage tedy vyzařuje uvolněnou atmosféru rekreace. Odráží se...
 • Jak ochránit chatu či chalupu před myšmi? - Jak řešit návštěvu hlodavců na chatě a chalupě? Myši se do chat či chalup stěhují především za jídlem. Ačkoli jejich přirozenou potravou jsou zrna, přednost dávají potravě, která není určená pro ně, nejlépe tučným věcem jako jsou sýry a uzeniny, ale v podstatě...
 • Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání - Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání   Riziko vloupání do jakéhokoli domu lze snížit především vhodným zabezpečením samotného domu a dále ošetřením chování a činností obyvatel domu. Pokud chceme riziko vloupání eliminovat, pak je třeba se zamyslet nad...
 • Zájem o chaty a chalupy k pronajmutí roste - Rekreace na chatě či chalupě k pronajmutí je mezi Čechy stále oblíbená, což potvrzují i realitní makléři. Mezi lidmi je stále mnoho těch, kteří touží po vlastní chalupě či chatě. Stále však přibývá lidí, kteří dávají přednost pronájmu chaty či chalupy před...

 

Chaty a chalupy k pronajmutí, pronájem v České a Slovenské republice

Přinášíme vám širokou a pestrou nabídku chat, chalup a jiných rekreačních nemovitostí k pronajmutí. Naše kompletní nabídka je zpracována na internetu ...

Pokračovat na Chaty a chalupy

Další naši nabídku chaty a chalupy můžete nalézt zde: chaty a chalupy a nebo chaty a chalupy

Chaty a chalupy
     
Ubytovací systém
Potřebujete poradit,
rezervovat telefonicky?
731 450 075